آلاتار

از دانشنامه والیمار
خطا در ایجاد بندانگشتی: پرونده وجود ندارد
آلاتار
مایا
زندگی‌نامه
دیگر نام‌هامورینه‌تار<ref>مورینه‌تار (به زبان انگلیسی: Morinehtar) در زبان کوئنیایی به معنای «قاتل تاریکی‌ها» است (darkness-slayer).</ref>
ورود به آردا۱۰۰۰ د.س به سرزمین میانه اعزام شد.
تاریخ مرگنامعلوم
وظیفه/ماموریتایستاری
مشخصات ظاهری
رنگ رداآبی دریا
جنسیتمرد


آلاتار (به زبان انگلیسی: Alatar) یکی از پنج جادوگری بود که در دوران سوم به سرزمین میانه آمدند. او همراه با پالاندو به شرق سفر کردند و هیچگاه دیگر به غرب بازنگشتند.

آلاتار یکی از ۳ مایاری بود که رسما برای اعزام از والینور به سرزمین میانه، توسط والار انتخاب شد. (۲ نفر دیگر کورمو و اولورین بودند.)

آلاتار و پالاندو در ردایی به رنگ آبی دریا به سرزمین میانه رسیدند. و به همین دلیل آن‌دو را با هم «ایترین لوین» (Ithryn Luin) خواندند به معنی «جادوگران آبی». همراه سارومان آن دو به شرق سرزمین میانه سفر کردند ولی هنگامی که سارومان بازگشت آن‌دو همراه او نبودند. از سرنوشت آن‌ها چیزی در دست نیست.

تالکین در نامه‌هایش گفته که نمی‌داند چه اتفاقی برای آن دو افتاده است. و ممکن است پلیدی در شرق همچون سارومان دامان آن دو را نیز گرفته باشد. همچنین ممکن است آن‌ها در شرق مرده باشند یا ماموریتی دائمی را دنبال می‌کردند. نظریه‌ای وجود دارد که بعد‌ها رد شد که گفته آن‌ها در جنگ حلقه تاثیر بسیار بزرگی در شکست پلیدی داشته‌اند و بدون کمک آن‌ها احتمالا غرب سقوط می‌کرد.پی‌نوشت

<references/>‎

منابع