خاندان پادشاه: تفاوت بین نسخه‌ها

از دانشنامه والیمار
(AJwhPUyCWiALpiV)
 
سطر ۱: سطر ۱:
Thank you so much for this atrilce, it saved me time!
+
[[پرونده:Turgon.png|right|120px]]
 +
'''خاندان پادشاه''' {{انگلیسی|House of the King}} یکی از [[دوازده خاندان گوندولین]] بود که تحت فرمان شخصی پادشاه [[گوندولین]] یعنی [[تورگون]] اداره می شد. آنها لباسی به رنگ سفید، طلایی و قرمز به تن داشتند و نشانشان شامل ماه، خورشید و قلب سرخ بود. در زمان [[سقوط گوندولین]] خاندان پادشاه در امان بودند تا اینکه تمام خاندان‌ها در [[میدان قصر]] جمع شدند و به خاطر آنها تا تسخیر کامل [[دروازه شمالی]] جنگیدند. اما بعد از کشته شدن [[گوتموگ]] ارباب [[بالروگ‌ها]] توسط [[اکته‌لیون]]، آنها خودشان به [[اورک‌ها]] درگیر کردند و در این نبرد حتی دو تن از بالروگ‌های سرشناس را نیز کشتند. آنها یکی از [[اژدهایان]] آتشین را به درون [[فواره پادشاه]] انداختند و باعث کشته شدن او شدند هر چند آب آنجا نیز بعد از این کار خشک شد. بعد از این اتفاق، بسیاری از افراد خاندان، خادمان و دشمنان و یکی دیگر به خاطر بخار شدید آب که از فواره فوران می زد کشته شدند. اما بدن یکی از آنها پادشاه را نجات داد و نیز جمع کثیری از مردان در زیر درختان [[گلینگال]] و [[بلتیل]] جمع شده بودند. افراد دیگری از این خاندان باقی نمانده بودند و به نظر می رسد همراه با تورگون از بین رفته باشند.
 +
 
 +
==جستارها==
 +
*[[دوازده خاندان گوندولین]]
 +
*[[تورگون]]
 +
 
 +
==منابع==
 +
{{یادکرد دانش‌نامه تالکین‌گیت‌وی
 +
|عنوان = House of the King
 +
| مدخل =House_of_the_King
 +
| شناسه = 124903
 +
| تاریخ = ۲ سپتامبر ۲۰۱۰
 +
}}
 +
 
 +
{{خاندان‌های گوندولین}}
 +
[[رده:دوازده خاندان گوندولین‌دریم]]

نسخهٔ کنونی تا ‏۱۷ سپتامبر ۲۰۱۱، ساعت ۰۴:۰۴

خطا در ایجاد بندانگشتی: پرونده وجود ندارد

خاندان پادشاه (به زبان انگلیسی: House of the King) یکی از دوازده خاندان گوندولین بود که تحت فرمان شخصی پادشاه گوندولین یعنی تورگون اداره می شد. آنها لباسی به رنگ سفید، طلایی و قرمز به تن داشتند و نشانشان شامل ماه، خورشید و قلب سرخ بود. در زمان سقوط گوندولین خاندان پادشاه در امان بودند تا اینکه تمام خاندان‌ها در میدان قصر جمع شدند و به خاطر آنها تا تسخیر کامل دروازه شمالی جنگیدند. اما بعد از کشته شدن گوتموگ ارباب بالروگ‌ها توسط اکته‌لیون، آنها خودشان به اورک‌ها درگیر کردند و در این نبرد حتی دو تن از بالروگ‌های سرشناس را نیز کشتند. آنها یکی از اژدهایان آتشین را به درون فواره پادشاه انداختند و باعث کشته شدن او شدند هر چند آب آنجا نیز بعد از این کار خشک شد. بعد از این اتفاق، بسیاری از افراد خاندان، خادمان و دشمنان و یکی دیگر به خاطر بخار شدید آب که از فواره فوران می زد کشته شدند. اما بدن یکی از آنها پادشاه را نجات داد و نیز جمع کثیری از مردان در زیر درختان گلینگال و بلتیل جمع شده بودند. افراد دیگری از این خاندان باقی نمانده بودند و به نظر می رسد همراه با تورگون از بین رفته باشند.

جستارها

منابع

«House of the King». مشارکت‌کنندگانِ دانش‌نامه‌ٔ تخصصی تالکین‌گیت‌وی. بایگانی شده از نسخهٔ اصلی در تاریخ ۲ سپتامبر ۲۰۱۰.