ماگوت مزرعه‌دار

از دانشنامه والیمار
خطا در ایجاد بندانگشتی: پرونده وجود ندارد
ماگوت مزرعه دار
هابیت
اطلاعات شخصی
جایگاهبمفورلانگ
مشخصات ظاهری
جنسیتمرد
رنگ مواحتمالا قهوه‌ای

ماگوت مزرعه دار (به زبان انگلیسی: Farmer Maggot) هابیتی بود که در بمفورلانگ زندگی میکرد، در فاردینگ شرقی شایر. او در ماریش، نزدیک مرزهای شایر مزرعه‌ای داشت. خانهٔ او نیز مانند اکثر هابیت ها در سرزمین های مرزی، روی زمین بنا شده بود، برخلاف دیگر هابیت ها که نقب هایی داخل زمین داشتند.

تاریخچه

ماگوت محتاط برای محافظت از خودش همیشه سه سگ بزرگ همراه داشت: فنگ، گریپ و وولف. او با سگ هایش فرودو را که در دوران کودکی برای دزدیدن قارچ به مزرعه آمده بود،‌ به شدت ترساند.

ماگوت مزرعه دار تام بامبادیل را می شناخت و با برندی‌باک ها نیز رابطه‌ای دوستانه داشت.

در ۲۸ سپتامبر سال ۳۰۱۸ دوران سوم،‌ ماگوت با یک نزگول مواجه شد که در جستجوی نام «بگینز» بود،‌ و او فقط گفت که بگینز ها در هابیتون زندگی می کنند. سوار به او گفت که بگینز هابیتون را ترک کرده،‌ و اگر بار دیگر که به مزرعه‌اش باز می گردد، از بگینز برایش اطلاعاتی داشته باشد، به او طلا پاداش خواهد داد. ماگوت با اینکه احتمال نمی داد خطری از سوی این سوار غریبه تهدیدش کند، اما به خاطر تجاوز به مزرعه اش خشمگین شده بود و با سگ هایش سوار را تهدید کرد. سوار صدای هیسی کشید و مثل برق آنجا را ترک گفت.

فرودو،‌ پی‌پین و سم قبل از وارد شدن به باک‌لند توقف کوتاهی در منزل او داشتند. گرچه فرودو هنوز از او و سگ‌هایش می ترسید اما طولی نکشید که با استقبال گرم او مواجه شد. خانم ماگوت از آنها با لیوان های آبجو پذیرایی کرد و ماگوت ماجرای سوار غریبه را برایشان باز گفت و از آنها خواست که آن شب را میهمان او باشند. آن زمان فرودو تازه فهمید که ماگوت چه شخصیت دوست داشتنی ای هست و بخاطر اینکه سال‌های سال خود را از داشتن چنین دوستی محروم ساخته بود تاسف می خورد. بعد از میهمانی، ماگوت به هابیت ها که برای رفتن عجله داشتند، پیشنهاد داد با گاری‌اش آنها را به گذرگاه باکل‌باری برساند.

آنها شبانه مری را دیدند که به دنبالشان می گشت. نهایتا ماگوت آنها را به مقصد رساند و همینطور هدیه ای از خانم ماگوت، بسته ای از قارچ‌ها،‌ به آنها داد و به طرف خانه‌اش بازگشت.

ریشه یابی نام‌ها

تالکین گفته است ماگوت یک نام هابیتی است که معنای آن در تاریخ گم شده و این نام ارتباطی به کلمه انگلیسی Maggot به معنای «کرم» ندارد.

منابع

این مقاله ترجمهٔ مقاله مربوطه در یکی از وب‌گاه‌های‌ زیر است.